Çamur Kürü Çamur Kürü


  Vücuttaki tolasinleri atarken cildin kalitesinde gözle görülür bir farklılık yaşatan çamurlu vücut bakımında özel deniz çamuru kullanılır.Bu mineral zengini ürün,vücuttaki ölü hücrelerinin atılmasını sağladıktan sonra uygulanarak,termik sıcaklık veren ısı battaniyesi ile kombine edilir. Glikolipit ve E vitamini içeren evrensel etkenlerden koruma kompleksi ile cildin nemini yenileyip serbest radikallere karşı koruma sağlar.
Nelere İyi Gelir?
 Çamur hafif ağrı ve acıları iyileştirir, kan dolaşımını artırır, kasları rahatlatır bundan başka cildi arındırarak yumuşak ve temiz hale getirir. Bilimsel araştırmalar 
çamur kürünün aşağıdaki yararlarını da kanıtlamıştır:
Hücre yenilenmesi: Kolajen üretimini artıran bir antioksidan olduğu için yaşlanma sürecini yavaşlatır.
Sıkılaştırıcı: Cilt üstünde bulunmakta olan ölü hücre ve diğer pisliklerin atılmasını sağladığı için sıkılaştırıcı etkileri vardır.
Hormon dengeleyici: Regl dönemi öncesi sendromu adı verilen dönemin olumsuz etkilerine karşı savaştığı gibi hormon dengeleyici etkileriyle regl dönemi güçlüklerinin azalmasını temin eder.
Doğal iltihap savar: yorgunluk, aşırı zorlanma, veya bazı hastalıklar (artrit, romatizma) nedeniyle meydana gelen kas ve kemik problemlerini giderir. Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Stresi azaltan doğal bir yöntemdir. Dolayısıyla bilhassa sporcular veya efor gerektiren ağır işleri olan kimseler için çok yararlıdır.
Yan Etkileri Var mıdır?
Ne tesislerde uygulanan, ne de satın alınıp evde uygulanan çamur banyolarının bildirilmiş gelişi güzel bir yan etkisi yoktur. Kimyasallar kullanılmadan yapılan çamur kürleri tam tersine pek çok fayda içerir. Her şeye karşın, özel bir tedavi uygulamakta olan kişilerin veya özel durumları ile ilgili bilgi alması gereken kişilerin çamur banyosundan önce bir doktora danışmaları doğru olur.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!