Göz Çevresi Bakımı

Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresiyle ilgili şikayetler kadınların ve erkeklerin ortak problemidir. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının etkisinin daha da artmasıyla birlikte bu şikayetler de artış gösterir.  Göz çevresindeki deri yüzün diğer kısımlarından 7 kat daha incedir. Göz çevresine yapılan yanlış bakım nedeniyle göz çevresi zarar görebilmektedir. Kırışıklık oluşumu ve göz altı torbaları, bilinçsizce yapılan bakımın sonucu ortaya çıkabilir.

Göz Çevresi Sorunları

Yorgun ve şiş gözler

Çok az ya da çok fazla uyku, bir gece önce alınan alkol, aşırı kafein tüketimi, stres ile yapay ışıklar bilgisayar ve televizyon gibi olumsuz etkenlere uzun süre maruz kalmak sabahları şiş gözlerle uyanmanın başlıca nedenidir.

Göz torbaları

Gözaltı torbaları ya dengesiz bir yaşam stili ve kötü alışkanlıklar sonucunda oluşuyor ya da genetik yapıdan kaynaklanıyor. Bazen az uyku ya da adet dönemlerinde de ortaya çıkabiliyor.

Kaz ayakları

Genelde ilerleyen yaşla artan bu kırışıklıkların bir nedeni gülüş şeklidir. Gözlerini iyice kısarak gülmek kaz ayaklarının erken yaşlarda ortaya çıkmasına neden oluyor.

Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi bakımı için kullanılacak ürünlerin tahriş etmeyecek ve alerjiye yol açmayacak nitelikte olması gereklidir.Göz çevresi sorunlarından sakınmak için düzenli uyku ve sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür. Göz çevresi bakımı yanı sıra düzenli beslenme ve kaliteli uyku ile göz çevresi sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Göz çevresi sigara kullanımı, alkol, yaş ilerlemesi ve stres gibi faktörler nedeniyle zaman içinde kırışmaktadır. Kolajen eksikliği ile birlikte göz çevresindeki kırışıklıklar daha belirgin ve kalıcı bir hal alır. Göz çevresindeki derinin tahrip olması durumunda eski haline dönmesi daha zor olacaktır. Bu nedenle cilt bakımı yaparken göz çevresine daha hassas yaklaşmalı ve bakımına özen göstermek gereklidir.Bu nedenle de uzman kişilerce yapılması önerilir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!