protez tırnakProtez Tırnak

 Protez tırnak estetik açıdan son yıllarda bayanların en çok talep ettikleri konuların başında yer almaktadır. 
 Akrilik veya Jel teknolojisi ürünleri ile tırnaklara kusursuz bir gürünüm kazandıran tırnak kaplama tekniğine protez tırnak denir. Protez tırnak uygulamasında kullanılan akrilik tırnak aslında ilk olarak bir diş hekimi tarafından bulunmuş ve diş dolgu malzemesi olarak kullanılmış, akrilik tozundan yola çıkarak keşfedilmiş ve geliştirilmiştir.

Protez tırnağın, takma tırnaktan farkı uzun ömürlü, çok daha doğal görünümlü, en önemlisi sağlıklı olmasıdır. Porselen tırnaklar belirli bir süre sonra doğal tırnaktan ayrılabilir ve enfeksiyona yol açabilir. Bu nedenle, porselen tırnakların 3 haftada bir kontrol edilmeleri gerekir.

Protez tırnağın doğal tırnağa hiçbir zararı yoktur. Asla inceltmez veya yıpratmaz, ayrıca doğal tırnaktan 2 kat daha kalındır ve 80 kat daha dayanıklıdır. Protez tırnak en çok tırnak yeme, tırnaklarda sekil bozukluğu, sararma, zamanla oluşan tırnak çizgilerine karsı, çabuk kırılan ve soyulan tırnaklara estetik görünüm kazandırmak için uygulanan bir tırnak modülasyonudur.

Protez tırnak birçok sistemde yapılıp en uygun olarak akrilik ve jel sistem kullanılmaktadır. Akrilik ve jelin arasındaki tek fark; akrilik kendiliğinden donan bir materyaldir. Jel ise UV ışığında donar. Profesyonel kişiler tarafından uygulandığında iki sistemde iyi sonuç verir. Protez tırnağın ilk uygulaması 2 saat sürüp yaklaşık 3-4 haftalık periyotta bakımları yapılmaktadır.

Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulama sonrası hemen sosyal hayata dönebilir ve ellerinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Protez tırnaklar takıldıktan sonra kişi sanki kendi doğal tırnağı gibi bilgisayar, daktilo, araba v.s kullanımı gibi işlemleri sakınmadan, rahatlıkla yapabilirsiniz.

İstediğiniz taktirde yapılan tırnak üzerine istediğiz renkte oje kullanabilirsiniz ve ojenizi çıkarttığınızda tırnaklarınızın aynı güzellikte kaldığını görebilirsiniz.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!