Lazerli Zayıflama

Lazerli  Zayıflama
 Tek başına diyet ve egzersiz programlarının yeterli olmadığı artık bilinmektedir. Bu noktada destekleyici tedavi yöntemlerine ihtiyaç vardır. Bunlar arasında da son dönemde lazerle tedavi  ön plana çıkmaktadır. Bu yöntem, uzun süreli çalışmalar sonucunda kilo problemlerini tedavi edebilen , onaylı ve kalıcı etkiye sahip bir yöntemdir.
 Son derece kolay ve hiçbir rahatsızlık vermeden uygulanan tedavi yöntemi sayesinde selülit görünümü azalmakla beraber, cilde daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılmaktadır. 

​Etki Mekanizması

 Öncelikle infrared ışık enerjisi ile formu bozulan, büyümüş, şişmiş, hacim kazanarak genişlemiş yağ hücreleri daha geçirgen bir hale getirilir. Geçirgenleşen yağ hücrelerindeki fazla yağ lazer ile eritilerek akışkan hale getirilir ve bu sayede yağ dokularının sağlıklı formuna dönmesi sağlanır. Daha akışkan bir hale gelen bu yağ, vakum ve mekanik masaj ile lenf kanallarına yönlendirilir ve bu yöntemle vücuttan atılması uzaklaşması sağlanır. Böylece, lazerle tedavi uygulamasının yapıldığı bölgede, kollajen üretimi hızlanır ve yağ hücreleri sağlıklı formlarına kavuşur, deri ve yağ dokusu arasındaki çekintiler azalarak deri yüzeyindeki selülit görüntüsü iyileşir. Ayrıca kollajen üretiminin hızlanması ve artması ile de komple bir vücut şekillendirme mümkündür. Lazer ile selülit problemi giderilmesi yanında, aynı zamanda cildin sıkılaşması ve toparlanması sonucunda bölgesel olarak da incelme sağlanır.

Cilt Rengi Önemli mi?

Bu uygulamadaki lazer dalga boyu, frekansları sadece yağ hücresine spesifiktir. Koyu tende, açık tende, yaz boyunca kullanılabilir.

Tedavi Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilecekler

Uygulamaya gelmeden önce cilde kesinlikle losyon, nemlendirici krem veya otobronzlaştırıcı sürülmemelidir. Uygulama temiz, kuru ve sağlıklı cilde yapılır. Tedavi gününde en az 8 bardak su içilmelidir.

Yan Etkileri Var mı?

Ciddi bir yan etkisi yoktur. Ciltte görülebilecek hafif kızarıklık, ısınma ve karıncalanma hissi kan dolaşımının arttığını, cilt altının hedeflendiği gibi ısıtıldığını gösterir. Bu yan etkiler tedaviden hemen sonra geçer. Derin doku masajı hissi verir.

Kimlere Uygulanmaz?

          - Hamile ve süt veren annelere

          - Karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlara

          - Kanser hastalarına

          - Epilepsi hastalarına, uygulanmamaktadır.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!