Oxi Terapi

Oxi Terapi

  Oksijen canlı varlıklar için vazgeçilmezdir. Vücut dokularının sağlığı ve dolayısıyla cilt bakımları için de zaruridir. Cilt hücrelerimiz nefes almak ve yenilenmek için oksijene ihtiyaç duyar. Sigara içenlerde ve yaşlanan ciltlerde canlı sağlıklı parlak görünümünüzün kaybolmasının nedeni cildimizdeki oksijen seviyesinin azalmasıdır.
  Oksijen Terapi, cildin en alt tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin iğne kullanılmadan enjekte edilmesidir. Hassas, etkili ve güvenli bir yöntemle, genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş yepyeni bir cilt elde edebilirsiniz. Oksijen Terapi ile basınçlı enjeksiyon uygulaması yapıldığında, oksijen epidermisin en alt tabakasına ulaşır. Yorgun hücrelere yepyeni bir yaşam kazandırır. Ciltte gözle görülür bir canlılık, yumuşaklık ve tazelik hissedilir.
   İğnesiz-basınçlı oksijen enjeksiyon işlemleri sırasında özellikle alın, göz çevresi ve dudak kenarlarında kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelmiş çizgi ve kırışıklıklar onarılmaktadır. Aynı zamanda ürünlerin içeriklerinde yer alan ‘kollajen’ ve diğer aktif maddelerin etkisi ile cit sıkılaşmakta ve dolaşımı hızlandırılmaktadır. Böylece cilt şekillenir, sıkılaşır, kaz ayağı ve derin kırışıklıklar onarılır.

Oksijen Terapi Ne Sağlıyor?

 1. Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırarak vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar.Bunun sonucu toksin birikime bağlı oluşan akne, sivilce ve siyah nokta oluşumunu ortadan kaldırır.Bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengelenir.
 2. Dokuların canlanmasına yardımcı olur.
 3. Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini artırır
 4. A,C,E vitaminlerini antioksidan etkisi gösterir.
 5. Cildin nem ihtiyacını sağlar.
 6. Gözaltı torbalarının giderilmesini sağlar.
 7. Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlar.
 8. Kırışıklarda gözle görülür bir azalma sağlanır.
 9. Cilt canlı, berrrak ve pürüssüz bir görünüm kazanır.
10. Ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin bir görünüm sağlar.
11. Vücut bakımında özellikle oksijen yağ yakıcı özelliğinden dolayı selülit bakımlarında da son derece iyi neticeler alınmaktadır.
12. Cilt bakımlarında olduğu gibi vucut bakımlarında da deforme olmuş ve sarkmış dokunun sıkılaştırılmasında da güvenle kullanılmaktadır.
 

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!