Yosun KürüYosun Kürü
 Kişinin cilt yapısına uygun yosunlarla yapılan vücut bakımı , cildin sıkılaşması, pürüzsüzleşmesi ve toksinlerden arınması açısından çok etkilidir. Lokal fazlalıklar ve vücut sıkılaştırma programlarında yosun kullanılması en eski yöntemlerden biridir. Özellikle Avrupa’da uzun yıllardır vücut bakımlarında yosun ve yosun içerikli ürünler kullanılmaktadır. Yosun bol miktarda içerdiği vitamin, minarel, amoniasit,oligoelement ve enzimler sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır. Lokal yağ fazlalıklarını gideren, toksin ve ödem atılımını hızlandıran,kan dolasımını arttıran,yosunlar daha çok vücut bakımlarında kullanılır.

Renklerine ve kullanım alanlarına göre değişik özellikler gösterirler.

Yeşil Yosunlar: Cildi sıkılaştırır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi nemlendirir.

Kahverengi Yosunlar: A,C,E ve B vitaminleri, magnezyum açısından güçlüdürler ve cildin oksijen ihtiyacını karşılar, kan damarlarını güçlendirir bu da kan dolaşımının düzgün bir şekilde olmasını sağlar.

Mavi-Yeşil Yosunlar: Metobolizmayı güçlendiren zengin vitaminler içerirler.

Kırmızı Yosunlar: Metobolizmayı uyararak, vücut ısısını yükseltir, böylece toksinlerin hızlıca vücuttan atılmasını sağlar, iyi bir yumuşatıcıdırlar.

Yosun tedavisi uygun olmadığı durumlar: Yüksek tansiyon hastaları, yeni sezeryan ameliyat olmuş olanlar, ciddi varis problemi olanlar, tiroid bezi rahatsızlığı olanlar.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!