İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon ; vücuttaki istenmeyen tüylerin, epilasyon cihazına bağlı epilasyon iğnesi ile kıl köküne girilip, kıl kalınlığına göre belirlenen elektrik akımının tatbiki suretiyle kıl kökünün kurutulması, kökü kurutulan kılın cımbızla hissettirilmeden alınması ve aynı kökte yeniden kıl oluşumunun önlenmesi yöntemidir.
iğneli Epilasyonda mükemmel sonucu veren ileri teknoloji epilasyon cihazı değil epilasyonu yapan kişinin uzmanlığıdır.
İşinin ehli bir uzman tarafından yapılan iğneli epilasyonda, kurutulan kökte yeniden kıl oluşumu mümkün değildir. Ancak uygulama anında uygulama yapılacak bölgedeki tüm kıl ve tüylerin deri yüzeyinde olması gerekir ki bazen söz konusu bölgeye ağda, sir, jilet, cımbız, lazer epilasyon gibi yöntemlerin uygulanmış olması nedeniyle iğneli epilasyon uygulamasından sonra uygulama yapılan aynı bölgede çok daha az yoğunlukta da olsa ilk kez çıkacak yeni tüyler için tekrar iğneli epilasyon uygulanmasına ihtiyaç duyulabilecektir.

İğneli epilasyon şu durumlarda çok uygundur:

·         Az sayıda tüylerde

·         Lazerin uygulanamayacağı bölgeler (kaş altı bölge, göze yakın bölge, burun ve kulak içi)

·         Beyaz ve çok açık renkli sarı, gri tüyler ( lazer ışığı kıl tarafından emilmez).

Çok ince ve açık renkli tüylerde, çok az sayıda tüylerde ve lazer tedavisinden sonra kalan ince açık renkli tüylerde iğneli epilasyon önerilebilir.


İğneli epilasyon acılı bir yöntem midir?

Acısız hiçbir epilasyon yoktur. Eğer ki acı hissetmiyor uygulamadan çıktıktan sonra kendinizi iyi hissediyorsanız epilasyon yaptırmadığınızın kanıtıdır. Acısız epilasyon epilasyon değildir. Fakat ağrı eşiğiniz çok düşük ise uyuşturucu lokal kremlerle biraz daha acınızı dindirmeniz mümkündür.

İğneli epilasyonun yararları

İğneli epilasyonun en büyük yararı lazer cihazının görmediği ince, sarı, kızıl tüyleri görmesi ve beraberinde beyaz kılları da tek başına başarıyla yok ediyor olmasıdır. İğneli epilasyon kalıcı ve kesin çözümdür.

İğneli Epilasyon Sonrası

Epilasyonu takip eden 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm,deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir.epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Ilık su ve yumuşak bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon gelişmemesi için tedavi alanına antibiyotik içeren krem veya pomadların sürülmesi önerilir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!