Lazer Epilasyon (Kalıcı Kıl Yok Etme)    Lazer Epilasyon (Kalıcı Kıl Yok Etme)
 

  Lazer epilasyon, dalga boyu belli bazı ışık kaynaklarının etkisi ile istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar. Cilde      uygun lazer ışığı seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, ısıya dönüşerek çevre dokuya zarar vermeden sadece kökün  kendisini ve çekirdek hücreyi tahrip eder. Lazer ışığı cilde bir ışık demeti şeklinde uygulanır. Her atış cihaz  başlığının büyüklüğüne göre bir alanı tarar.
 Lazerin çalışma prensiplerini 1900 lü yılların başlarında Albert Einstein tarafından bulunmuştur.Albert Einstein in 1917 yılında The Quantum Theory of Radiation isimli makalesini yazması ile lazer dönemi başlamıştır.

  Lazer Güvenli midir?
  Lazer tıpta yaklaşık 40 yıldır kullanılmaktadır.Son dönemlerdede neredeyse tüm tıp dallarında kullanılmaktadır.   Lazerlerin günümüzde en popüler uygulaması hiç kuşkusuz Lazer Epilasyondur.Epilasyonda kullanılan lazerlerin herhangi bir mutajen etkileri tespit edilmemiştir.Radyoaktif değillerdir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Epilasyon uygulamalarının bayanlara özgü bir yaklaşım olduğu sanılır, ancak erkekler arasında da epilasyon yaptıran kişi sayısı yabana atılmayacak sayıda fazladır. Erkeklerin en sık talep ettiği bölgeler özellikle sırt-omuz, göğüs,boyun- ense ve elmacık kemikleri üstü sakallardır. Erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları kadınlardan çok az farklılık gösterir, temelde etki mekanizması aynıdır. Melalinden zengin kıl kökü hücresinin, cilt üzerinden uygulanan lazer enerjisi ile yakılıp yok edilmesi prensibine dayanır. Erkekler, lazer epilasyon uygulamalarında kadınlara göre bazı avantajlara sahiptirler. Avantajları, erkeklerin daha kalın ve koyu renk kil köklerine sahip olmaları nedeniyle, lazere çok iyi yanıt verirler ve çok daha basarili sonuçlar alınabilir.


Diode Ütüleme Lazer Epilasyonun Diğer Lazer Sistemlerden Farklılıkları Nelerdir?

Diode ütüleme lazerler 810 nm dalga boyundaki  lazerlere verilen genel addır. Farklı markada ve farklı ülke kaynaklı diode ütüleme  lazerler Türkiye’de kullanılmaktadır. Diode lazerler diğer lazerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. Diode ütüleme lazer, istenmeyen tüylerin azalmasını amaçlayan bir lazer tedavi yönetimidir. Diode ütüleme lazer’in dalga boyu diğer lazer yöntemlerine göre daha uzun olduğu için koyu renkli tenlerde bile tedavi süresine göre değişiklik gösteren etkili sonuçlar elde edilmektedir.
Diode ütüleme lazerler diğer lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda  etkin tedavi sağlarlar.
Tüm bölgeler ve sonuçlar değerlendirildiğinde diode ütüleme lazerler etkili lazerlerdir.
Diode ütüleme lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesi ve dört mevsim yapılabilmesidir.
. Diğer lazerden daha az melanin tarafından emilse de kılı tahrip etmeye yetecek emilim gerçekleşir.
• Deride leke kalma ihtimali azdır.
• Koyu renk ciltlerde dâhil olmak üzere diode ütüleme  lazerler tüm cilt tiplerinde epilasyon yapılabilen lazerlerdendir.
• Kontakt ya da hava soğutmalı tipleri vardır.
• Dalga boyu 810 nm’dir.
• Bu dalga boyu diğer lazer sistemlerine göre daha derine ulaşabilir.
• Pulse süresi cihazın teknik özelliklerinden dolayı uzundur ve esmer tenlilerde kullanılabilir.
• Pulse süresinin uzun olması ince kıllarda etkinliği azaltabilir. Bu nedenle pulse süreleri ayarlanabilen diode ütüleme cihazları da üretilmiştir. Bu tip fonksiyonu bulunan diode ütüleme lazerler ince tüylede etkili olabilen önemli lazerlerdendir.
• Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Bu özellikleri nedeniyle erkek sırtı, kadın ve erkek kol ve yüzünde başarılı lazerlerdir.
•Diğer lazer sistemleri gibi ince tüylerde tetikleme yani artırma yan etkisi yoktur.
 

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!