Lazerli Kılcal Damar TedavisiLazerli Kılcal Damar Tedavisi 

Genelde yüz bölgesinde ve yer yer tüm vücutta da görülen, kılcal damarların genişlemesiyle ciltte rahatsız edici kırmızımsı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. 
Kılcal damar tedavisi, genişleyen kılcal damarların sağlık açısından büyük bir rahatsızlık vermemesine karşın estetik kaygılardan dolayı yaygın olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.


Rahatsızlığa Sebep Olan Etkenler

Kılcal damar rahatsızlığına sebep olan faktörler birden fazla olabilir. Genetik faktörler, güneş ışınları, gebelik sonrası, alkol ve öströjen fazlalığından kaynaklanabilir. 
Lazerle kılcal damar ve varis tedavisi

Son yıllarda lazer tedavileri çok büyük aşama kaydetmiştir. Günümüzde lazerler pek çok alanda güvenle kullanılmaktadır. Bu heyecan verici gelişmeler özellikle bacak varislerinin mavi ve kırmızı renkte olanlarında, yüzde ve vücudun herhangi bir yerindeki damar genişlemelerinin lazerle tedavisini olanaklı kılmıştır. Lazerle tedaviler gittikçe popüler olmaktadır. Çünkü yan etkileri çok azdır ve tedaviden hemen sonra günlük aktivitelerinize dönmeniz mümkündür.

Kimler lazerle tedaviden faydalanabilir?

Kadın , erkek ve hatta çocuklarda lazerle tedavi mümkündür. Hem koyu tenli ve hem açık tenli kişilere lazer tedavisi yapılabilir. Tıbbi olarak uygun olup olmadığı uzman doktorlarca değerlendirildiği için en sağlıklı şekilde yapılır. Kanama bozukluğu, epilepsi hastaları, kalp pili taşıyan hastalar ve gebelere uygulama yapılmaz.

Lazerle tedavi ne sıklıkla yapılmaktadır?

Genellikle bir veya iki seans yeterlidir.2 seans arası ortalama 3-4 haftadır. Bununla beraber tedavi sayısı damarların sayısı, rengi ve büyüklüğüne göre değişebilir.

Kılcal damar tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler
Kılcal damar tedavisi sonrasında cilt üzerinde hafif kızarıklık, yanma ve nadiren kabuklanma meydana gelebilir. Tedavi sonrası;
– Birkaç hafta süreyle doğrudan güneş ışığı maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir, güneş ışığından kaçınmanın mümkün olmadığı durumlarda yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır.
– Banyo sırasında suyun aşırı sıcak olmamasına dikkat etmeli, vücudunuzun dayanabileceği en ılık su kullanılmalıdır.

 

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!