saç ekimi Saç Ekimi
 

Uzun yıllardır saç dökülmesi insanlar için ciddi bir sorun olmuştur. Genetik yatkınlık, hormonel değişiklikler, düzensiz beslenme, vitamin eksikliği, kansızlık, cilt rahatsızlıkları, herhangi bir hastalığın yada tedavinin yan etkisi, yaşlılık, stres, mevsim değişikliği ve diğer dış etkenler sebebi ile kişi mevcut saçlarında kayıplar yaşayabilir.

 Bazı dökülme tiplerinde saç tedavi yöntemleri ile saçı tekrar kazanmak mümkündür. 
 Saç ekiminde amaç, hormonel sebeplerden dolayı dökülmemeye kodlanmış olan bölgede ki kendi saç köklerinden ( iki kulak arasındaki donör bölge) alınarak ,saç kalınlığına uygun en ince fue uçları ile en doğal şekilde saç transferini sağlamaktır.

Saç Ekiminden Önce Yapmanız Gerekenler

  • Saç dökülmenizin başlama ve devam etme zamanı, daha önce bu konuda tedavi olup olmadığınız, saç kaybının psikolojiniz üzerinde yarattığı olumsuz durumlar    (eğer varsa), kullanmakta olduğunuz herhangi bir ilacın olup olmadığı ve genel tıbbi sağlık durumunuz hakkında doktorunuzu bilgilendirin.

  • Kanı sulandırıcı ve kanamayı artırma ihtimali bulunan asprin, bitki çayları ve ağrı kesici gibi maddeleri, uygulamadan 1 hafta öncesinden kesin.

  • İşlemin yapılacağı gün sigara içmeyin.

  • İşleme hafif bir yemek yiyerek gelmenizde bir sakınca yoktur.

  • İşleme gelmeden önce saçlarınızı kestirmeyin. Saç ekim planlamanız hazır olduğunda saç kesiminiz uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

  • İşlemden önce herhangi bir tetkik veya kan alımı uygulanmayacaktır.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!